محصول وجود ندارد

   قرص بیون 3 مرک 30 عددی -- Merck Bion 3 30 Tabs
   قرص بیون 3 مرک 30 عددی -- Merck Bion 3 30 Tabs
   قرص بیون 3 مرک 30 عددی -- Merck Bion 3 30 Tabs

   قرص بیون 3 مرک 30 عددی -- Merck Bion 3 30 Tabs

   169,900 تومان
   ناموجود

   قرص بیون 3 مرک به سوخت و ساز بدن کمک می کند و موجب تقویت سیستم ایمنی بدن می شود. همچنین موجب محافظت از سلول ها در برابر استرس اکسیداتیو می شود.

   تعداد:
   محصول در دسترس نیست

    ویژگی های قرص بیون 3 مرک

    ترکیبی از 9 مواد معدنی (عناصر کمیباب)، 12یتامین و 3 باکتری مفید در یک قرص (پروبیوتیک)
    کمک به محفاظت از سلول ها در برابر استرس اکسیداتیو (آنتی اکسیدان)
    کمک به تقویت سیستم ایمنی
    کمک به سوخت و ساز بدن
    کاهش خستگی

    معرفی قرص بیون 3 مرک

    قرص بیون 3 مرک یک مکمل غذایی است که از ترکیب 12 ویتامین مفید، مواد معدنی مهم، عناصر کمیاب و پره بیوتیک های کشت شده تشکیل شده است. قرص بیون 3 مرک در بیش از 60 کشور دنیا وجود دارد. ترکیبات موجود در این قرص در متابولیسم و عملکرد سیستم ایمنی موثر هستند. در این محصول ترکیبی از میکروارگانیسم ها، مینرال ها و ویتامین ها در یک قرص وجود دارد. قرص بیون 3 مرک به صورت سه لایه است و دارای پوشش خاصی برای جلوگیری از تداخلات ناخواسته بین مواد است. همچنین بسته بندی خاص آن، موجب می شود که پروبیوتیک ها در معده تخریب نشوند و به روده برسند.
    فواید ریز مغذی های موجود در بیون 3 مرک
    کمک به سوخت و ساز بدن:

    ویتامین هایB1، B2، B6، B12، B3 و B5 جهت کمک و تقویت متابولیسم می باشند. بعلاوه ویتامین C، فولیک اسید و آهن نیز در کاهش خستگی نقش دارند.
    کمک به تقویت سیستم ایمنی:

    این محصول شامل ویتامین A، C، D، B6، B12، اسید فولیک و مواد معدنی شامل روی و آهن می باشد که در عملکرد طبیعی سیستم ایمنی نقش دارند.
    کمک به محافظت از سلول ها در برابر استرس اکسیداتیو:

    ویتامین C و E و همچنین ریز مغذی هایی مانند سلنیوم، منگنز و روی به سلول های بدن کمک می کند تا در برابر استرس اکسیداتیو از خود محافظت کنند.
    پروبیوتیک چیست؟

    اصطلاح پروبیوتیک (probotic) برای زندگی است و سازمان جهانی بهداشت، این اصطلاح را به ارگانیسم های زنده ای اطلاق می کند که در صورت مصرف مداوم، اثرات سلامت زایی موثری برای میزبان خود دارند.
    پروبیوتیک ها به دو صورت مصرف می شوند:

    به صورت مکمل های غذایی به شکل پودر، شربت یا قرص
    به صورت مواد غذایی غنی شده با پروبیوتیک ها (برای مثال اگر در تولید هرگونه فرآورده لبنی تخمیری همچون ماست، از باکتری های پروبیوتیکی استفاده شود، محصول حاصل را پروبیوتیک می نامند.)

    نقش پروبیوتیک ها:

    روده انسان حاوی انواع بسیاری از باکتری ها (مفید_مضر وخنثی) است. که باید توازن باکتری های روده در بدن انسان برقرار باشد در غیر این صورت علاوه بر مختل شدن وظایف فلور روده باعث آکنه، آلرژی غذایی، خستگی مفرط، افسردگی، سردرد و … می شود. البته لازم به ذکر است که در افراد سالم باکتری های مفید غالب هستند.

    باکتری های مفید در تولید ترکیبات مورد نیاز بدن مانند ویتامین ها و اسیدهای آلی نقش موثری به عهده دارند. در مقابل، باکتری های مضر ترکیبات سمی و سرطان زا تولید می کنند. بنابراین اگر باکتری های مضر در روده غالب بشوند نه تنها ترکیبات مغذی و ضروری تولید نمی شوند بلکه میزان ترکیبات مضر نیز افزایش می یابد.

    فلور روده (gut flora) شامل میکرو ارگانیسم هایی است که بطور طبیعی در مجاری گوارشی، بصورت همزیستی مسالمت آمیز، زندگی کرده و در سلامت انسان و یا میزبان نقش دارند.

    درون دستگاه گوارش همه جانوران این فلور روده ای وجود دارد. جانورانی که کاملا در شرایط بدون باکتری پرورش می یابند، بیش از جانوران عادی که فلور روده آنها شکل گرفته است، آسیب پذیرتر هستند. ترکیب فلور روده هر جانور، ویژه ی همان جانور است.

    کل بدن یک انسان بطور میانگین از 14^10 (10 به توان 14 معادل 100 تریلیون) سلول تشکیل یافته است. شمار میکروارگانیزمهای موجود در روده 10 برابر کل سلول های بدن فرد می باشد.

    باکتری ها بخش عمده فلور روده را به خود اختصاص داده اند، بطوری که 35 تا50 درصد قولون (روده بزرگ) از باکتری ها تشکیل یافته است. 60درصد توده مدفوع راباکتری ها تشکیل می دهند. چیزی حدود 300 تا 1000 گونه میکروارگانیسم مختلف در روده ها زیست می کنند.

    مخمرها نیز بخش کوچکی از این فلور را به خود اختصاص داده اند. 400 تا 800 گونه باکتری در روده ها بسر می برند. عمده باکتری های روده کوچک “گرم مثبت” هستند، اما باکتریهای روده بزرگ “گرم منفی” می باشند. روده بزرگ از لحاظ متابولیکی یکی از فعالترین عضوهای بدن به شمار می آید.

    بخش های ابتدایی قولون مسئول تخمیر کربوهیدرات ها و بخش های انتهایی وظیفه شکستن پروتئین ها و اسیدهای آمینه را به عهده دارند. 99 درصد باکتری های روده غیر هوازی می باشند، و در روده کور (cecum) باکتری های هوازی بیشترین تراکم را دارند.

    باکتری های سودمند روده عمدتا از جنسBacteroides ,Clostridium ,FusobacteriumEubacterium ,Ruminococcus ,Peptococcus ,Peptostreptococcus Bifidobacterium, Escherichia , Lactobacillus می باشد.

    باکتروئید ها (Bacteroides) به تنهایی 30 درصد کل باکتری های روده را تشکیل می دهند.

    تنها مخمرهای موجود در روده ها شامل کاندیدا (Candida) و ساکارومیس (Saccharomyces) می باشند.

    روده بزرگ حاوی باکتری های مضر نیز می باشد، اما میزان باکتریهای مفید بایستی حداقل 85 درصد کل میکروارگانیسم های روده را تشکیل بدهند، تا سلامت میزبان تضمین شود.

    فلور میکروبی روده وابستگی زیادی به ماده غذایی مورد استفاده شخصی دارد، بنابراین می توان فلور میکروبی روده را تغییر داد و میکروب های مفید را جایگزین انواع مضر آن کرد. پروبیوتیک ها به تحریک رشد باکتری های مفید روده و یا به کاهش بیماری زایی میکروب های مضر کمک می کنند و اثربخشی آنها تا زمانی است که پروبیوتیک مصرف شود. علاوه بر کمک به گوارش مولکول های پیچیده، ترکیباتی مانند ویتامین ها و آنتی بیوتیک های مختلف را تولید کرده که برای بدن مفید است. منبع باکتری های پروبیوتیک لبنیات و میوه ها هستند.
    منافع مصرف پروبیوتیک ها:

    کاهش مقاومت لاکتوز، چرا که (LAB) باعث تبدیل لاکتوز به اسید لاکتیک می گردد.
    جلوگیری از سرطان قولون، روده کوچک، کبد و پستان
    کاهش کلسترول خون و میزان جذب آن از روده (با تجزیه صفرا در روده)
    کاهش فشار خون
    بهبود و تقویت سیستم ایمنی و جلوگیری از عفونت ها
    درمان و پیشگیری از اسهال حاد
    کاهش التهابات روده ای
    کاهش آلرژی غذایی و یا اگزما در کودکان
    بهبود جذب مواد معدنی و ویتامین ها
    بهبود علایم نشانگان روده تحریک پذیر و کولیت (ورم مخاط روده بزرگ)
    جلوگیری از رشد و تکثیر باکتری های مضر
    درمان و پیشگیری ازعفونت های مخمری مهبل، اسهال مرتبط با مصرف آنتی بیوتیک ها، آفت دهان، پوسیدگی دندان ها، ورم مهبل(واژینیت)، پای ورزشکاران، عفونت های قارچی، برفک(کاندیدیاز دهانی)
    بهبود عمل گوارش و جذب مواد غذایی
    کمک به ساخت ویتامین های گروه B و K

    مصرف پروبیوتیک ها در دام و طیور:

    چندین و چند سال است که معلوم شده فقدان باکتری ها در روده به سلامت آسیب می رساند؛ مثلا حیوانات آزمایشگاهی که در شرایط بدون باکتری و استریل رشد پیدا می کنند، اکثرا سیستم ایمنی تکامل نیافته و روده های آسیب پذیر دارند.

    با توجه به گسترش مصرف انواع مواد افزودنی در غذا و افزایش چشمگیر تولید فرآورده های دام و طیور در جهان، به راحتی می توان حجم و میزان دارو و مواد شیمیایی که از این رهگذر به عنوان یک آلاینده محیط زیست را تهدید نموده و سلامت مصرف کنندگان این قبیل فرآورده ها را به مخاطره می افکند برآورد نمود.

    در عین حال، به لحاظ نقش ارزنده این ترکیبات در افزایش بهره وری در تولیدات دام و طیور، در اکثر موارد استفاده مکرر از آنها اجتناب ناپذیر گردیده است.

    لذا داشتن انواعی از افزودنی ها که ضمن حفظ ویژگی های مطلوب فاقد تبعات سوء بهداشتی و زیست محیطی باشند، سال هاست توجه همه پژوهشگران را در سطح جهان به خود معطوف داشته است.

    پروبیوتیک ها را می توان یکی ازدستاوردهای مثبت محققین دانست. این مواد مکمل های غذایی میکروبی هستند که از طریق بهبود تعادل میکروبی روده تاثیرات سودمندی در جهت افزایش توان دفاعی میزبان در برابر عوامل بیماری زا ایفا می کنند. همچنین محققین دیگری نشان دادند که تغذیه مرغان با پروبیوتیک ها سبب بهبود تولید تخم مرغ (براساس مرغ روز)، مصرف روزانه غذا، وزن و اندازه تخم مرغ ها می شود.
    عملکرد پروبیوتیک :

    1. ازبروز برخی از بیماری های عفونی مانند عفونت واژن که باعث سقط زود هنگام جنین می شود جلوگیری می کنند.

    2. با قرار گرفتن و پوشاندن نقاط اتصال میکرو ارگانیسم های بیماری زا، از رشد آنها جلوگیری می کنند.

    3.مواد غذایی موجود در بدن را قبل از این که توسط میکروارگانیسم های بیماری زا مصرف شود، استفاده می کنند.

    4.پروبیوتیک ها می توانند هم ایمنی اختصاصی و هم غیر اختصاصی را در مقابل بیماری های روده ای تحریک کنند.

    5. موجب تحریک سیستم ایمنی و دفاعی بدن در برابر باکتری های بیماری زا می شود.

    6. باعث کا هش و از بین رفتن جذب مواد آلرژی زای لبنیات از طریق روده می گردد و حتی موجب کاهش اگزما در نوزادان می شود.

    7. کمک به جذب ویتامین ها و مواد معدنی موجود در غذا

    8.جلوگیری از سرطان روده، کبد و پستان

    9.کاهش کلسترول و فشار خون و…..

    چه نکاتی در مصرف پروبیوتیک ها حایز اهمیت است؟

    مکمل های غذایی به صورت قرص که در حال حاضر در بازار ایران، بیشتر وارداتی هستند، باید حتما دارای روکش محافظ باشند تا باکتری های مفید، حین عبور از معده، در اسید معده از بین نروند.

    فرآورده های لبنی، بهترین حامل پروبیوتیک ها محسوب می شوند. البته هنوز غنی سازی لبنیات با پروبیوتیک ها خیلی رایج نشده است.

    موز، عسل، مارچوبه، کنگر فرنگی، سیر و پیاز حاوی موادی هستند که باعث می شود باکتری های پروبیوتیک بهتر رشد کنند. البته برای اثر بخشی بایستی مقادیر زیادی از آن ها مصرف شود.

    افرادی که آنتی بیوتیک مصرف می کنند، دچار اسهال، عفونت مخمری مهبل و یا دچار سوءتغذیه هستند، در اولویت مصرف پروبیوتیک ها قرار دارند.

    ماده موسوم به استارتر ماست، پروبیوتیک محسوب نمی شود. بنابراین نمی شود گفت ماست یک ماده پروبیوتیک طبیعی است. این باور رایج غلطی است که وجود دارد.
    نسل جدید محصولات لبنی

    در حال حاضر فرآورده های پروبیوتیکی مختلفی در جهان تولید و عرضه می شوند. انواع نوشیدنی های پروبیوتیک، شیر، انواع پنیر، دوغ و ماست نوشیدنی، ماست سفت یا هم زده، بستنی، خامه ترش، شیر بدون چربی و نوشیدنی های به دست آمده از دوغ، کره از جمله این محصولات هستند. ماست یکی از محصولاتی است که به عنوان یک فرآورده پروبیوتیک بالقوه، توجه زیادی را به خود جلب کرده است.

    ماست پروبیوتیک علاوه بر تامین باکتری های زنده، مواد مغذی با ارزشی هم چون کلسیم و پپتیدهای بیولوژیک در اختیار بدن قرار می دهند. بر این اساس بازار ماست های پروبیوتیکی در سراسر جهان رشد زیادی را نشان می دهد، به طوری که بخش قابل ملاحظه ای از ماست های عرضه شده حاوی باکتری های پروبیوتیک است. سهم این نوع ماست ها در اروپا بین 5 تا 20 در صد بازار بر آورد می شود. در فرانسه نیز 10 درصد ماست ها ی عرضه شده از نوع پروبیوتیکی است و تولید این محصولات سالانه 3 درصد افزایش می یابد. کلیه فرآورده های لبنی پروبیوتیک از جمله ماست پروبیوتیک را بایستی تا هنگام مصرف، سرد نگه داشت تا هم میزان زنده ماندن باکتری هایی مفید و هم اثرات پایدار این فرآورده ها را تضمین نمود.
    نکات مهم در رابطه با پروبیوتیک ها:

    اثربخشی آنها تا زمانی ادامه می یابد که پروبیوتیک مصرف گردد.
    مکمل های غذایی به صورت قرص بایستی حتما دارای روکش محافظ باشند، تا باکتریهای مفید، حین عبور از معده، در اسید معده از بین نروند.
    فرآروده های لبنی بهترین حامل برای پروبیوتیک ها محسوب می گردند.
    موز، عسل، مارچوبه، کنگر فرنگی، سیر و پیاز پروبیوتیک های طبیعی می باشند. اما برای اثر بخشی بایستی مقادیر زیادی از آنها مصرف گردد.
    مکمل های غذایی پروبیوتیک بایستی از مقادیر کافی باکتری های مفید برخوردار باشند.
    افرادی که آنتی بیوتیک مصرف می کنند، دچار اسهال، عفونت مخمری مهبل و یا دچار سوء تغذیه می باشند، در اولویت مصرف پروبیوتیک ها قرار دارند.
    استارتر (باکتری) ماست (Lactobacillus bulgaricus)، پروبیوتیک محسوب نمی گردد.
    مصرف مکملهای پروبیوتیک به غیر از زنان باردار و شیرده، برای همه افراد مجاز است.

    ماست پروبیوتیک:

    امروزه مشتریان علاوه بر انتخاب میان ماست های کم چرب و پر چرب، یا ماست میوه ای با یک گزینه ی دیگر هم روبه روهستند ماست پروبیوتیک.

    ماست پروبیوتیک یک ماست غنی شده است که با استفاده از آن نه تنها می توان از مزایای ماست بهره برد بلکه می توان باکتری های مفید و لازم را نیز از این طریق تامین کرد. این محصول در دمایی بین 38 تا 45 درجه سانتیگراد تهیه می شود و منبع غنی از کلسیم و ویتامین k است و حاوی مقادیر زیادی میکروارگانیسم های مفیدی است که به تعادل داخل بدن کمک می کند.

    این ماده لبنی حاوی اسیدهای آمینه ضروری است که برای سلامت انسان مفید است. تریپتوفان یکی از این اسیدهای آمینه است که موجب جذب و ذخیره کلسیم و منیزیم می شود و در نهایت به تقویت سیستم عصبی منجر می شود.

    4027269970406

    مشخصات

    نوع محفظه
    قوطی
    نوع محصول
    قرص
    حجم محصول
    30 عددی
    جامعه هدف
    بدون محدودیت
    گروه
    ویتامین و مواد معدنی

    مرجع های ویژه

    نقد محصول / پرسش و پاسخ

    میانگین امتیاز

    0.0
    0 نقد
    عالی 0
    خوب 0
    متوسط 0
    ضعیف 0
    فاجعه 0

    • نقد (0)
    • سوال ها و جواب ها (0)
    @COMMENT_AVATAR@

    @CUSTOMER_NAME@

    @AUTHOR_PROFILE@ @COMMENT_ISO_COUNTRY@
    @VERIFY_PURCHASE@
    (@COMMENT_GRADE@)
    @COMMENT_DATE@
    @COMMENT_NO_APPROVE@

    @COMMENT_TITLE@

    @COMMENT_COMMENT@

    @COMMENT_IMAGES@
    @COMMENT_VIDEOS@
    آیا برای شما مفیدی بود؟ @COMMENT_USEFUL_ADVICES@ @COMMENT_NOT_USEFUL_ADVICES@ @COMMENTS_NB@ نوشتن یک نقد

    @COMMENT_TITLE@

    @CUSTOMER_NAME@ @AUTHOR_PROFILE@
    @COMMENT_DATE@
    @COMMENT_NO_APPROVE@

    @COMMENT_COMMENT@

    پاسخ @ANSWERS_NB@ مورد علاقه @COMMENT_USEFUL_ADVICES@ عدم علاقه @COMMENT_NOT_USEFUL_ADVICES@ نقد @COMMENTS_NB@
    نوشتن یک پاسخ افزودن یک نقد
    @COMMENT_AVATAR@

    @CUSTOMER_NAME@

    @AUTHOR_PROFILE@ @COMMENT_ISO_COUNTRY@
    @VERIFY_PURCHASE@
    @COMMENT_DATE@
    @COMMENT_NO_APPROVE@

    @COMMENT_COMMENT@

    @COMMENT_USEFUL_ADVICES@ @COMMENT_NOT_USEFUL_ADVICES@ @REPLIES_NB@ پاسخ
    @TOTAL_USEFULNESS@
    @COMMENT_COMMENT@

    @CUSTOMER_NAME@

    @AUTHOR_PROFILE@
    @COMMENT_DATE@
    @COMMENT_NO_APPROVE@
    افزودن نقد @COMMENT_USEFUL_ADVICES@ @COMMENT_NOT_USEFUL_ADVICES@ @REPLIES_NB@
    @COMMENT_AVATAR@

    @CUSTOMER_NAME@

    @AUTHOR_PROFILE@ @COMMENT_ISO_COUNTRY@
    @VERIFY_PURCHASE@
    @COMMENT_DATE@
    @COMMENT_NO_APPROVE@

    @COMMENT_COMMENT@

    @COMMENT_USEFUL_ADVICES@ @COMMENT_NOT_USEFUL_ADVICES@ پاسخ

    @COMMENT_COMMENT@

    @CUSTOMER_NAME@

    @AUTHOR_PROFILE@
    @COMMENT_DATE@
    @COMMENT_NO_APPROVE@
    @COMMENT_USEFUL_ADVICES@ @COMMENT_NOT_USEFUL_ADVICES@ پاسخ
    قرص بیون 3 مرک 30 عددی -- Merck Bion 3 30 Tabs

    قرص بیون 3 مرک 30 عددی -- Merck Bion 3 30 Tabs

    169,900 تومان